یکی از رهبران ائتلاف فتح با اشاره به هلاکت نیمی از سرکردگان تحت پیگرد داعش در عراق توسط نیروهای امنیتی تاکید کرد که حمایت‌های خارجی ازاین تشکیلات تروریستی به میزان ۹۰ درصد کاهش پیداکرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «رعد التمیمی» یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق تاکید کرد که بیش از ۱۰ عملیات منحصربه فرد علیه سرکردگان تشکیلات تروریستی داعش طی سال ۲۰۲۳ در استان‌های دیالی، صلاح الدین و کرکوک صورت گرفت که در جریان این عملیات‌ها، ۱۴ تن از سرکردگان برجسته تروریست‌ها به هلاکت رسیده‌اند.
التمیمی بیان کرد: تاکنون نیمی از اعضای لیست سیاه سرکردگان تحت پیگرد داعش نزد نیروهای امنیتی عراق به هلاکت رسیده و از این لیست حذف شده‌اند.
وی تصریح کرد: نفوذ در تشکیلات داعش و اطلاع یافتن از مهم‌ترین تونل‌های زیرزمینی این تشکیلات تروریستی بیانگر پیروزی‌های واحد اطلاعاتی عراق برای هدف قرار دادن این تشکیلات تروریستی است.
التمیمی تاکید کرد: حمایت‌های خارجی از تشکیلات داعش به میزان ۹۰ درصد همزمان با تحولات حاصل شده در خاورمیانه کاسته شده است چرا که کشورهای حامی داعش متوجه شده‌اند آتشی که در دیگر کشورها ایجاد می‌کنند به خود آنها بازمی گردد و تندروی یک سرطان فکری بوده که نمی‌تواند محدود به یک جغرافیای خاص شود.
«یاسر اسکندر» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق پیشتر در سخنانی با تمجید از توان اطلاعاتی نیروهای امنیتی اطلاعاتی عراق در مهار مهره‌های کلیدی داعش گفت: عملیات‌های موفق دستگاه مبارزه با تروریسم عراق طی ماه‌های گذشته سال جاری در مقابله و هلاکت مهره‌های اصلی داعش در سرتاسر عراق نشانگر اقتدار روزافزون دستگاه‌های امنیتی است.
وی اضافه کرد: یگان‌های اطلاعاتی و هوانیروز عراق در سال جاری با شکار عناصر کلیدی سازمان تروریستی داعش در چهار گوشه کشور به نتایج مهمی دست یافته‌اند.
نماینده پارلمان عراق با ارائه آماری از تلاش موفق نیروهای امنیتی و اطلاعاتی نظامی ارتش عراق در ریشه کنی سرکردگان تروریستی داعش گفت: طی سال جاری میلادی (۲۰۲۳) ۱۰ تا ۱۵ سرکرده کلیدی داعش در عملیات‌های ویژه یگان‌های امنیتی اطلاعاتی به هلاکت رسیده‌اند.
عضو کمیسیون دفاعی پارلمان عراق تصریح کرد که داعش در سرزمین عراق شکست خورده است و با همت یگان‌های امنیتی در تعقیب و پاکسازی آنان، جز اندک شماری از عناصر مخفی آن در عراق باقی نمانده است. شمار زیادی از فرماندهان اصلی داعش طی ماه‌های گذشته در حملات هوایی ارتش در مناطق مختلف عراق از جمله در استان دیالی و کرکوک به هلاکت رسیده‌اند.
لازم به ذکر است که نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر این کشور ادامه می‌دهند. عناصر باقی مانده‌ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و مناطق دیگر فعالیت دارند.
عراق در دسامبر سال ۲۰۱۷، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین‌های خود از چنگال این گروه تروریستی را اعلام کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin