ایسنا/مازندران برای نخستین بار پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مازندران با تضمین اشتغال انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مازندران، دکتر رضا لحمیان سرپرست واحد استانی با اعلام این خبر افزود: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر ضرورت آمایش دقیق رشته‌ها و پذیرش دانشجو متناسب با نیازهای کشور و سیاست‌های کلان توسعه اشتغال کشور، به دنبال تسهیل دستیابی جوانان به اشتغال اثربخش و تبدیل نهضت اشتغال به پروژه ملی است.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مازندران تصریح کرد: ایجاد تحول در آموزش عالی نیازمند تغییر نگرش در برنامه ریزی ها به گونه‌ای است که اشتغال پایدار دانشجویان و دانش آموختگان تضمین شود.
لحمیان اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان پیشران این تغییر نگرش مطابق با سند چشم انداز توسعه و براساس تحلیل تخصصی وضعیت فعلی آموزش عالی، طرح آمایش آموزش عالی علمی کاربردی را تدوین و الگوی توسعه متوازن و هدفمند اجرای دوره های علمی کاربردی را اجرا نموده است.
این دانشگاه با مشارکت بخش خصوصی و با برخورداری از وی‍‍‍‍‍‍‍ژگی منحصر به فرد ارتباط مستقیم و بی واسطه با بازار کار، بر پذیرش دانشجو مطابق اولویت‌های کشور و نیاز محور کردن رشته‌های تحصیلی متمرکز شده و با بهره گیری از تجارب پیشگامی در آموزش‌های شغلی، با برنامه‌ریزی شغلی برای ارتقای توانمندی نیروی انسانی از طریق بکارگیری مستقیم یا غیرمسقیم و هدایت برای خوداشتغالی و اشتغال‌آفرینی نسبت به مشارکت در تسهیل اشتغال اقدام می‌کند.
لحمیان با اشاره به اینکه در پذیرش مهرماه سال جاری دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با رویکرد جدید تعهد اشتغال دانشجویان توسط واحدهای متقاضی اجرای دوره در حین یا پس از فراغت از تحصیل و باتوجه به سیاست‌های اشتغال استان را در نظر دارد، یادآور شد: به منظور پاسخگویی به نیاز نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف استان، اقدام به ایجاد ۵۷۵ نفر ظرفیت تعهد اشتغال مجموعا در ۱۶ کدرشته محل در مقطع کاردانی ناپیوسته و ۱۲ کدرشته‌محل در مقطع کارشناسی ناپیوسته در ۳ مرکز آموزش علمی‌کاربردی استان مازندران نموده است.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مازندران افزود: ثبت‌نام از تمامی داوطلبان ورود به دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی‌کاربردی برای پذیرش مهرماه ۱۴۰۲ از ۵ شهریورماه آغاز و تا ۱۱ شهریورماه ادامه ادامه دارد.
وی تصریح کرد: ثبت نام دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای ناپیوسته این دانشگاه نیز از ۷ شهریورماه آغاز شده و تا ۱۳ شهریورماه ادامه می یابد.
انتهای پیام

source

توسط postbin