زنجان- فرماندار زنجان گفت: تامین زیرساخت‌هایی مثل راه و راه‌آهن ضامن و لازمه توسعه پایدار است.
به گزارش خبرنگار مهر، پرویز خالقی ظهر دوشنبه در آئین افتتاح پروژه‌های عمرانی راه‌آهن شمال اظهار کرد: قوه مجریه در بین سه قوا جزو مظلوم‌ترین قوا است؛ چراکه پاسخگویی به مردم با محدویت‌ها، داشته‌ها و نداشته‌ها کار دشواری است.
ی لازمه ادامه برقراری ارتباطات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را برخورداری از راه زمینی، هوایی و راه‌آهن دانست و گفت: در بررسی تاریخ شاهد هستیم مناطق دورافتاده به دلیل نبود راه‌های ارتباطی از توسعه لازم برخوردار نبودند.
فرماندار زنجان با اشاره به اینکه عدم امنیت لازم هم از دیگر آسیب‌های نبود راه‌های ایمن در گذشته بود، یادآور شد: عدم امنیت باعث می‌شد که این مناطق مورد تاخت و تاز واقع شوند.
وی در مورد نقش زیرساخت‌های ارتباطی و حمل و نقل عنوان کرد: اگر راه آهن، جاده و خطوط هوایی نبود، قادر نبودیم در انتقال فرهنگ، محصولات تولیدی و مناسبات به توفیق دست یابیم و بدون راه ارتباطی پیشرفته‌ترین وسایل قادر به جابه‌جایی نخواهد بود.
خالقی با اشاره به اینکه حوزه شمال‌غرب نزدیک ۵۰۰ کیلومتر راه‌آهن را پوشش می‌دهد، تصریح کرد: هیچگاه شاهد مشکل حاد و اساسی نبودیم که این امر مرهون خدمات شبانه‌روزی نیروها است و فضای فعالیت را برای ما ایمن‌سازی می‌کنند.
وی با بیان اینکه در ایستگاه راه‌آهن زنجان نسبت به گذشته تحول ایجاد شده است، تاکید کرد: احداث خط زنجان – قزوین و تهران را در حال پیگیری است و امیدواریم در آینده نزدیک برنامه افتتاح خط جدید برگزار شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin