ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: عملکرد و کارنامه‌ی مجموعه‌ی ارتباطات و مخابرات استان در دو سال گذشته معادل چندین سال قبل از آن بوده است.
فرهاد زیویار هشتم شهریور در مراسم افتتاح ۸۴ پروژه مخابراتی استان، عنوان کرد: ساخت و بهره برداری از پروژه های متعدد مخابراتی و ارتباطی در سراسر استان از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون جای تقدیر دارد.
وی ادامه داد: افتتاح ۸۴ پروژه مخابراتی در سراسر استان زمینه‌ی ایجاد توازن ارتباطی را در استان ایجاد می کند.
استاندار لرستان تصریح کرد: از این تعداد پروژه ۱۳ مورد مربوط به کلنگ زنی در نقاط مختلف استان با اعتبار بیش از ۳۷۰ میلیارد ریال است.
زیویار در ادامه با اشاره به کلنگ زنی و افتتاح پروژه های متعدد در ایام هفته دولت، اظهار کرد: هفته‌ی دولت فرصتی است تا الگوی ایثار و از خودگذشتگی بزرگانی مانند شهیدان رجایی و باهنر برای ما یادآوری شود.
وی افزود: فلسفه ی نامگذاری هفته‌ی دولت به نوعی یادآوری سبک زندگی و خدمت صادقانه است.
استاندار گفت: پشت این عملکردها و آمار و ارقام ها باید عشق به مردم و کشور باشد.
زیویار همچنین با اشاره به الگوی همراهی و همدلی شهیدان رجایی و باهنر برای خدمت به ملت، ابراز کرد: بالاترین اقدامات و اثرها با ممارست، دوستی و همراهی به وجود می آیند.
وی تاکید کرد: هرچند ممکن است اعتبارات ما محدود باشند اما کارهای همدلانه محدودیتی نداشته و بی انتها هستند.
نبی‌اله شمسی فر مدیر شرکت مخابرات منطقه لرستان نیز در آیین افتتاح این طرح‌ها اظهار کرد: یکی از زیرساخت‌های اصلی توسعه هر کشور فضای مخابرات، ارتباطات و فناوری است که از شروع دولت سیزدهم مجموعه مخابرات استان دچار تحول شگرفی شد.
وی با اشاره به همدلی و همراهی مجموعه دستگاه‌های اجرایی در طرح‌های توسعه مخابرات گفت: در گذشته زیرساخت فیبر نوری در شهرستان‌های چگنی، کوهدشت، رومشکان و پلدختر وجود نداشت اما اکنون این شرایط فراهم شده است.
این مسئول ادامه داد: آزادراه خرم‌آباد پل زال ۱۰۰ درصد به فیبر نوری متصل شده و در آینده خدمات هوشمند در این محور سراسری ارائه خواهد شد همچنین درحال گسترش فیبر نوری به منازل هستیم که بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان در این راستا سرمایه‌گذاری می‌شود.
وی گفت: ایجاد و واگذاری فیبر نوری منازل و اصناف، توسعه سیستم‌های دیتا، ارتقای فناوری فاز هشت سایت شهری، ارتقای فناوری ارتباطات روستایی و راه‌اندازی کافوهای نوری از مهمترین طرح ها است.
در این مراسم و در روز پایانی از هفته دولت ۸۴ پروژه مخابراتی به صورت وبیناری در سراسر استان کلنگ زنی و  افتتاح شدند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیر کل بازرسی استانداری، فرماندار خرم آباد، مدیران کل مخابرات و فناوری اطلاعات استان و سایر مسئولین ذیربط نیز در این مراسم حضور داشتند.
انتهای پیام

source

توسط postbin