دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد وضعیت تیم فوتبال امید در آستانه بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: به نظر می‌رسد تیم آماده است. امیدوارم در بازی‌های آسیایی بعد از ۲۰ سال اتفاق جدیدی بیفتد. هر چند که خیلی‌ها به این تیم امید نداشتند.
به گزارش ایسنا، مناف هاشمی، دبیرکل  کمیته ملی المپیک به همراه نصرالله سجادی از اردوی تیم ملی فوتبال امید بازدید کردند.  
هاشمی در مورد حضور در اردوی ملی‌پوشان فوتبال گفت: آمده‌ایم به آقای عنایتی و آقای فرقانی خسته نباشید بگوییم و بچه‌ها را هم از نزدیک ببینیم. آن‌گونه که آقای عنایتی و فرقانی می‌گویند اعضای تیم روحیه خیلی خوبی دارند. به نظر می‌رسد تیم آماده است. هرچند به سختی از طریق باشگاه‌ها اینجا جمع شدند و دوره آماده‌سازی طولانی نداشتند. دو، سه ماه کنار هم بودند اما به نظر می‌رسد باید امیدوار به کسب سهمیه باشیم.  
او در ادامه گفت: امیدوارم در بازی‌های آسیایی بعد از ۲۰ سال اتفاق جدیدی بیفتد. هر چند که خیلی‌ها به این تیم امید نداشتند چون خیلی دیر تشکیل شد و انتظار بر این بود که فدراسیون از یکسال قبل این هماهنگی را انجام می‌داد. به هر حال از ۵، ۶ ماه گذشته آقای تاج و قلعه‌نویی تلاش کردند، آقای عنایتی هم این مسئولیت را برعهده گرفت و آقای فرقانی هم حمایت کرد. کمیته ملی المپیک هم از روزی که سرمربی و سرپرست تیم مشخص شدند، به شکل ویژه کنارشان بود. اعتبارات مختصری را تصویب کردیم، امکانات لازم برای بازی‌ها مثل کیف، کفش، چمدان و حتی پول توجیبی دیروز توزیع شده است. قول‌هایی هم رئیس کمیته ملی المپیک داد.  
هاشمی در ادامه بیان کرد: تیم امید محبوبیت خاصی در کشور دارد. امیدوارم دوستان با تمام قوا تلاش کنند و اتفاقات خوبی بیفتد تا دل مردم ایران شاد شود و بعد از ۲۰ سال صاحب مدال شویم. حدود ۵۰ سال است که نتوانسته‌ایم سهمیه المپیک کسب کنیم. ابتدا به خدا و سپس به تلاش این بچه‌ها امید داریم. قطعا اگر دوستان چند برد خوب داشته باشند دولت و فدراسیون فوتبال هم حمایت بیشتری می‌کنند. کمیته ملی المپیک هم کنارشان است.  
هاشمی در پاسخ به این سوال که بخش عمده‌ای از ناکامی تیم امید به اقدامات مدیریتی و تغییر سرمربی برمی‌گردد، چه اقداماتی انجام شده که تیم دیگر دچار تغییرات نشود؟ بیان کرد: کمیته ملی المپیک در مسائل فنی وکالتی ندارد اما حمایت می‌کنیم. با توجه به امیدی که امروز کادر فنی و بچه‌ها به ما دادند، باید امیدوار باشیم. نباید بگوییم چون ۴۸ سال کسب سهمیه نکرده‌ایم، تا یک قرن دیگر هم شاید نتوانیم. کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باید کمک کنند. فارغ از هر نتیجه‌ای که در این مرحله بگیریم باید برنامه‌ای هشت ساله تدوین شود و در طول هشت سال آینده امیدوار باشیم. 
دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد اختصاص پاداش به تیم امید گفت: در بحث کسب سهمیه المپیک اجازه بدهید این تیم سه مسابقه را انجام بدهند، آن وقت کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون همه با هم پاداش می‌دهیم اما اجازه بدهید که الان چیزی نگویم. 
او در پاسخ به این سوال که در صورت صعود تیم ملی به المپیک، بازیکنان تیم امید از سربازی معاف می‌شوند؟ گفت: همه امتیازاتی که در بحث سربازی وجود دارد، برای این بچه‌ها لحاظ می‌شود. ضمن این که باید خیلی تلاش کنیم تا امتیازات بیش‌تری بگیریم، چون ۴۸ سال زیاد است. شما هم سهم و نقش زیادی دارید که به جامعه امید بدهید و این دوستان روحیه بیشتری بگیرند تا از این مرحله عبور کنیم. وقتی مردم، دولت، مجلس و فدراسیون امیدوار باشد همه کمک می‌کنند تا پله‌های بعدی را راحت‌تر طی کنیم.
انتهای پیام  

source

توسط postbin