ایسنا/زنجان معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه ثبت قرارداد اجاره و کد رهگیری برای موجران و مستاجران زنجانی در سامانه املاک و مستغلات رایگان است، گفت: مشاوران املاک حق دریافت هزینه‌ای از بابت کدرهگیری (قرارداد اجاره) از موجران و مالکان را ندارند.
سعید شاهین‌فر در گفت‌وگو با ایسنا گفت: از خردادماه سال‌جاری بستر لازم برای موجران و مستاجران در سامانه املاک و مستغلات ایجاد شده و می‌توانند به صورت رایگان نسبت به ثبت قرارداد اجاره و اخذ کد رهگیری در سامانه مذکور به آدرس اینترنتی (amlak.mrud.ir) و (srem.ir) مراجعه و اقدام کنند.
وی با بیان اینکه این اقدام در راستای کاهش هزینه موجران (مالکان مسکن) و مستأجران راه‌اندازی شده است، تاکید کرد: مستاجران و موجران می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به بنگاه معاملات املاک با ثبت قرارداد در این سامانه کد رهگیری رایگان دریافت کنند.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه مشاوران املاک نیز باید قراردادهای اجاره رسمی در سامانه املاک و مستغلات ثبت و صادر شود و در این‌خصوص حق دریافت هزینه مازاد را ندارند، تاکید کرد: ثبت قراردادهای اجاره به صورت دستی بدون کد رهگیری ممنوع است و اگر مشاوران املاک اقدام به دریافت هزینه مازاد نسبت به صدور اجاره‌نامه رسمی دارای کد رهگیری بکنند، با آنها برخورد خواهد شد.
شاهین‌فر با بیان اینکه متقاضیانی که برای ودیعه مسکن ثبت‌نام می‌کنند باید اجاره قرارداد آنان دارای کد رهگیری ثبت شده در سامانه املاک و مستغلات باشد، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز تخلف از سوی مشاوران املاک می توانند شکایات خود را به کارگروه تنظم بازار و املاک در اداره‌کل راه‌وشهرسازی گزارش دهند تا بررسی و برخورد لازم با آنان صورت پذیرد.
انتهای پیام

source

توسط postbin