ایسنا/لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ، از ابتدای سال جاری تا ۲۰ شهریورماه ۲۶۲ تخلف اضافه تناژ شناسایی و اعمال قانون شده است.
به گزارش ایسنا، مرتضی شیروانی ۲۰ شهریور ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد، طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می‌کند، از ابتدای سالجاری با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: طرح مذکور در قالب گشت‌های مشترک به اتفاق پلیس راه استان و انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالا، در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان تصریح کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده از ابتدای سال جاری تا ۲۰ شهریورماه، مقدار ۲۶۲ تخلف در قالب ۳۹۸ تن بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه مورد شناسایی و اعمال قانون قرار گرفته است.
شیروانی خاطرنشان کرد: این مقدار تناژ تخلف در مسافت ۱۱۶ هزار و ۴۳۶ کیلومتر در محورهای استان طی شده است.
وی اضافه کرد: اقدامات پیشگیرانه‌ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس راه از جمله توقیف وسیله نقلیه در پارکینگ و لغو کارت هوشمند راننده و ناوگان در دست اجرا است.
انتهای پیام

source

توسط postbin