رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه دانشگاه‌ها نباید انتظار کمک مالی در حوزه تغذیه از این صندوق داشته باشند، گفت: صندوق رفاه دانشجویان فقط سهم دانشجو از تامین هزینه غذای دانشجویی را بر اساس مصوبات هیات امنا به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌کند.
به گزارش ایسنا، دکتر گنجی در اجلاس روسای دانشگاه‌ها به وظایف صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد و گفت: صندوق رفاه دانشجویان به دنبال ایجاد فرصت مناسب برای حل مشکلات دانشجویان است تادانشجویان بدون دغدغه معیشتی، با خیال راحت به امر آموزش و تحقیقات بپردازند.
رییس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به موضوع تغذیه دانشجویان بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه اعتبار لازم را در رابطه با تامین غذای دانشجویی در اختیار خود دانشگاه ها قرار می‌دهد و از این بابت هیچ مبلغی در اختیار صندوق قرار نمی گیرد لذا دانشگاه‌ها نباید انتظار کمک مالی از این صندوق داشته باشند و صندوق رفاه دانشجویان فقط سهم دانشجو از تامین هزینه غذای دانشجویی را بر اساس مصوبات هیات امنای این صندوق به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌کند.
وی ادامه داد : در این راستا برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳, این مبلغ برای غذای پرهزینه ، متوسط هزینه و کم هزینه بترتیب 10 هزار تومان، هشت هزارتومان و پنج هزار تومان تصویب شده و ما هم دستورالعمل آن رابه دانشگاه‌ها ابلاغ کرده‌ایم.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان ضمن اشاره به دغدغه دانشجویان غیر بومی در مورد اسکان آنها در خوابگاه‌ها گفت: ظرفیت خوابگاه‌های ملکی دانشگاه‌های کشور در حدود ۲۲۲ هزار دانشجو می‌باشد و برای حدود ۲۲ هزار نفر دانشجو هم روسای دانشگاه‌ها با کمک صندوق رفاه دانشجویان خوابگاه‌هایی اجاره کرده‌اند یعنی مهرماه را با ظرفیت خوابگاهی ۲۴۴ هزار نفر شروع خواهیم کرد و این در نوع خود تا امروز بی‌نظیر است.
وی در پایان خاطرنشان کرد:  صندوق رفاه دانشجویان همیشه در کنار دانشگاه‌های کشور بوده و خواهد بود و سعی می‌کنیم از نظر رفاهی دانشجویان دانشگاههای کشور مشکل خاصی نداشته باشد.
انتهای پیام

source

توسط postbin