ساری- دیار علویان در سالروز رحلت پیامبر مهر و رحمت و نشردهنده خوبی ها، حضرت محمد مصطفی (ص) غرق در ماتم و عزا است.
به گزارش خبرنگار مهر، مازندران همزمان با سالروز رحلت و عروج ملکوتی پیامبر خوبی‌ها حضرت محمد (ص) و شهادت سبط اطهرش حضرت امام حسن مجتبی (ع) سوگوار و غرق در عزا و ماتم بوده و نوای لبیک یا رسول الله در سراسر استان طنین انداز شده است.
آئین‌های عزاداری در مناطق مختلف مازندران که همزمان با آغاز محرم شروع شد در روزهای پایانی ماه صفر و رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت دو سلاله اطهر باغ نبوی، حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) به اوج رسید.
برپایی مراسم‌های عزاداری و دسته روی در شب و روز رحلت پیامبر گرامی اسلامی، روضه خوانی، برپایی موکب‌های فرهنگی، کاروان‌های سینه زنی و دسته روی شب گذشته در مازندران انجام شد و امروز نیز آئین‌های عزاداری در مناطق مختلف از جمله سواحل استان برپا می‌شود.
علاوه براین برخی از هیئات مذهبی و امت عزادار رسول الله طی روزهای گذشته به مشهد مقدس اعزام شدند و اقدام به برپایی تجمع‌های عزاداری در صحن و سرای حرم مطهر رضوی کرده‌اند.
اجتماع بزرگ امت عزادار رسول الله نیز امروز همزمان با سالروز رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام در مناطق مختلف مازندران از جمله نوار ساحلی دریا با حضور هیئات مذهبی برگزار می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin