بوشهر- استاندار بوشهر گفت: با تکمیل طرح‌های آب‌شیرین‌کن ۱۴۰ هزار مترمکعب دیگر به ظرفیت تولید آب استان بوشهر افزوده می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی زاده عصر چهارشنبه در بازدید از آب شیرین کن ۷۰ هزار متر مکعبی بوشهر، روند ساخت تأسیسات این آب‌شیرین کن توسط نیروگاه اتمی بوشهر را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: این طرح با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران با سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریال ساخته می‌شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه یکی از مطالبات مهم مردم این استان تأمین آب شرب است گفت: اقدامات مهمی در دولت سیزدهم در تکمیل، ساخت و راه‌اندازی تأسیسات آب‌شیرین‌کن انجام شده و تولید آب اکنون به بیش از ۱۰۴ هزار مترمکعب در شبانه‌روز رسیده است.
محمدی زاده با بیان اینکه اکنون طرح‌های مهمی در شیرین‌سازی آب دریا در دست اجرا است تصریح کرد: با تکمیل طرح‌های آب‌شیرین‌کن ۱۴۰ هزار مترمکعب دیگر به ظرفیت تولید آب استان افزوده می‌شود.
استاندار بوشهر آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر را یکی از بزرگترین طرح‌ها در عرصه تولید آب شرب دانست و اضافه کرد: این طرح که با تلاش و همت سازمان انرژی اتمی ایران با سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریال وارد عرصه عملیات شده است تکمیل آن نقش مهمی در حل مشکل آب استان بوشهر دارد.
محمدی‌زاده با قدردانی از رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در تحقق مطالبات مردم استان گفت: تکمیل آب‌شیرین‌کن ۷۰ هزار مترمکعبی نیروگاه اتمی بوشهر بر اساس برنامه زمانبندی یک ضرورت است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin