سازمان غیردولتی «کمک‌رسانی بین‌المللی» سوئیس، شنبه ۲۵ شهریور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که گروه طالبان ۱۸ کارمند این سازمان از جمله یک شهروند خارجی را بازداشت کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، گروه طالبان ۱۸ کارمند یک سازمان امدادرسانی سوئیسی را بازداشت کرد.
سازمان غیردولتی «کمک‌رسانی بین‌المللی» سوئیس، شنبه ۲۵ شهریور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که گروه طالبان ۱۸ کارمند این سازمان از جمله یک شهروند خارجی را بازداشت کرده است.
این سازمان خاطرنشان کرد که کارمندان مذکور از دفتر محل کار خود در ولایت غور ربوده و به کابل، پایتخت افغانستان منتقل شدند.
در بیانیه این سازمان آمده است: تاکنون اطلاعات موثقی درباره اتهام کارمندان خود دریافت نکردیم و نمی‌توان توضیحی درباره شرایط آنها ارائه دهیم.
مقامات طالبان هم تاکنون به طور رسمی درباره دلیل بازداشت این افراد اظهارنظر نکرده‌اند.
سازمان کمک‌رسانی بین‌المللی (IAM) از سال ۱۹۶۶ در افغانستان فعالیت می‌کند. این سازمان ابتدا خدماتی در بخش چشم پزشکی ارائه می‌داد اما به مرور حوزه فعالیت آن به بخش‌های درمانی دیگر و آموزش نیز توسعه یافت.
این سازمان در وبگاه خود تاکید کرده است که ارائه کمک به افراد را مستقل از رویکردهای سیاسی و دینی انجام می‌دهد. سازمان مذکور در اطلاعیه خود بیان کرد: به فرهنگ و سنت‌های محلی مردم احترام گذاشته و آنها را پاس می‌داریم.
العربیه گزارش داد: گروه طالبان پس از بازگشت به قدرت در افغانستان در اوت ۲۰۲۱، شمار زیادی از خارجیان فعال در بخش‌های گوناگون امدادی را بازداشت کرده است. طالبان درصدد اجرای قوانین طبق دیدگاه افراط گرایانه از شریعت هستند و بر این اساس تاکنون مانع اشتغال زنان در نهادهای غیردولتی و سازمان‌های بین‌المللی شده‌اند. افزون بر آن حکومت طالبان مدارس دوره متوسطه دخترانه را تعطیل و حضور زنان در پارک‌ها و سالن‌های ورزشی بدون یکی از بستگان مرد را ممنوع اعلام کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin