رسانه‌های ارمنستان اعلام کردند که نیروهای جمهوری آذربایجان شهر «خان‌کندی»، مرکز منطقه قره‌باغ را گلوله‌باران کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه‌های ارمنستان با انتشار تصاویری اعلام کردند که نیروهای جمهوری آذربایجان شهر «خان‌کندی»، مرکز منطقه قره‌باغ را گلوله‌باران کردند. وزارت دفاع ارمنستان نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای جمهوری آذربایجان با سلاح‌های دقیق مواضع نظامی ما را بمباران کردند.
رسانه‌های محلی اعلام کردند باکو در پی آغاز این عملیات حریم هوایی خود را به روی ارمنستان بسته است.
خبرگزاری فرانسه نیز از شنیده‌شدن صداهای انفجار در مرکز قره‌باغ خبر داد.
گفته می‌شود که یکی از اهداف جمهوری آذربایجان از عملیات نظامی امروز اعمال فشار به ارمنستان و تلاش برای ایجاد دالان زنگزور است؛ جمهوری اسلامی ایران بارها در بالاترین سطح نظامی و سیاسی هشدار داده که ایجاد دالان زنگزور و هر گونه اقدام برای ایجاد تغییرات ژئوپلیتیکی در شمال‌غربی ایران خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.


هم‌زمان وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که «عملیات ضدتروریستی نیروهای ما» در منطقه قره‌باغ آغاز شد. در این بیانیه ادعا شده که «فرماندهی نیروهای حافظ صلح فدراسیون روسیه و رهبری مرکز مشترک نظارت ترکیه و روسیه در جریان فعالیت‌های جاری قرار گرفته‌اند.»
جمهوری آذربایجان همچنین مدعی شد که هدف از این عملیات نظامی اخراج گروه‌های مسلح ارمنستان از اراضی جمهوری آذربایجان است. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد که «صبح امروز بر اثر اقدامات تحریک‌آمیز ارمنستان دو نظامی آذربایجانی زخمی شدند.»
انهدام ایستگاه جنگ الکترونیک نیروهای ارمنستانی

رسانه‌های آذربایجانی با انتشار تصاویری مدعی شدند که ایستگاه جنگ الکترونیک نیروهای ارمنستانی در روستای آشاغی در قره‌باغ منهدم شده است.
نشست شورای امنیت ملی ارمنستان با ریاست «نیکول پاشینیان»
رسانه‌های ارمنستانی اعلام کردند که هم‌اکنون نشست شورای امنیت ملی ارمنستان با ریاست نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر این کشور در حال برگزاری است.
دستور کار این جلسه بررسی اقدامات نظامی گسترده جمهوری آذربایجان در منطقه قره‌باغ است.
روسیه: باکو چند دقیقه قبل از آغاز عملیات در قره‌‎باغ به ما اطلاع داد
وزارت خارجه روسیه با رد ادعای رسانه‌های جمهوری آذربایجانی که باکو از پیش آغاز عملیات نظامی در قره‌باغ را به مسکو اطلاع داده بود گفت: این درست نیست. این اطلاعات دقایقی پیش از شروع درگیری‌ها به نیروهای روسی مخابره شد.

پاشینیان: ما نباید وارد جنگ شویم/ بهانه دست کسی نمی‌دهیم

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان پس از عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در قره‌باغ اعلام کرد که «برخی نیروهای داخلی و خارجی تلاش دارند ارمنستان را وارد جنگ بزرگی کنند.»
وی همچنین گفت: من بار دیگر تأکید می‌کنم که نیروهای مسلح ارمنستان در منطقه قره‌باغ حضور ندارند.
پاشینیان با بیان اینکه «آنها (جمهوری آذربایجان) موفق نخواهند شد افزود: مهم نیست چقدر سخت است، به‌ویژه از نظر روانی و عاطقی، ما نباید این فرصت را در اختیار برخی نیروهای داخلی و خارجی قرار دهیم که ارمنستان در معرض خطر قرار گیرد.
«نیکولِ خائن»/ تجمع اعتراضی مردم ارمنستان در مقابل پارلمان این کشور
هم‌زمان با سخنرانی چند دقیقه پیش نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان که تأکید کرد ایروان وارد جنگ با جمهوری آذربایجان نخواهد شد، گروهی از مردم ارمنستان با تجمع مقابل اماکن دولتی خواستار مقابله با تهاجم نیروهای باکو در قره‌باغ شدند.
مردم ارمنستان در اعتراض به موضع نخست‌وزیر این کشور درباره عملیات نظامی نظامی جمهوری آذربایجان در قره‌باغ شعار می‌دهند «نیکولِ خائن»ً.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin