به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالوهاب بخشنده گفت: این واحدهای صنفی باتوجه به استفاده از هیزم و تخریب محیط زیست و اراضی جنگلی فرصت داشتند که کبابی خود را گازسوز کنند.

وی افزود: پیرو اعلام دستور قضایی در خصوص استفاده از گاز طبیعی بجای هیزم، این واحدهای کبابی با تمرد از دستورات صادره به فعالیت همیشگی خود و استفاده از فرآورده‌های جنگلی ادامه دادند که این اقدام منجر به پلمب تمامی کباب سراهای متخلف در مرکز استان شد.

بخشنده گفت: پیش از این اقدام چندین بار از طریق رسانه‌های استانی و دستگاه‌های ذیربط به کبابی‌های ایلام بصورت شفاهی و کتبی اعلام شده بود که می‌بایست نسبت به جایگزینی گاز طبیعی در کباب سراهای خود اقدام کنند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هشدار داد: پلمب این واحدها تا زمانی که صاحب صنف اقدام به گازسوز کردن محل کسب خود نکند، ادامه خواهد داشت.

به گفته بخشنده ادامه فعالیت کبابی‌هایی که بعد از پلمب برای گازسوز کردن واحد خود اقدام و ضابطان قضایی نیز تایید کنند، بلامانع خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: چنانچه واحد صنفی متخلف نیاز به انتقال شبکه گاز داشته باشند، جهت تسریع در روند گازسوز کردن این کبابی‌ها همکاری لازم صورت می‌گیرد و دستگاه‌های اجرایی دمی بایست در سریع‌ترین زمان نسبت انجام وظیف خود برای رساندن گاز به واحدهای صنفی اقدام کنند.

source

توسط