ایکو ری‌را محصول جدید ایران خودرو است که یک کراس‌اوور تولید داخل به حساب می‌آید. ورود این کراس‌اوور به خط تولید ایران خودرو باعث می‌شود تا ریرا را جایگزین پژو 2008 بدانیم، خودرویی که فرآیند تولید و عرضه آن به بازار با ناکامی همراه شد.

برخلاف تارا که از پیشرانه EC5 ایرانیزه موسوم به TU5‌ پلاس استفاده می‌کند، ایکو ری‌را به موتور ملی ایران خودرو یعنی پیشرانه EF7 توربوشارژر مجهز است. این موتور هم‌اکنون در محصولات خانواده دنا پلاس مورد استفاده قرار می‌گیرد و اکنون نسخه بهینه آن یعنی EF7 پلاس نیز معرفی شده است. ایران خودرو این موتور را قوی‌‌ترین پیشرانه تولید داخل می‌نامد. حداکثر راندمان موتور EF7P TC به 160 اسب‌بخار قدرت و 240 نیوتن‌متر گشتاور خواهد رسید.

مشخصات ایکو ری‌را

گیربکس شش سرعته اتوماتیک که در دنا پلاس توربو اتوماتیک و تارا اتوماتیک نیز حضور دارد، به عنوان بخش انتقال قدرت ری‌را مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مطابق انتظار ما، ریرا یک کراس‌اوور شهری تک دیفرانسیل به حساب می‌آید. سیستم فرمان خودرو نیز از نوع برقی است. سایر مشخصه‌های فنی ری‌را هنوز از سوی ایران خودرو اعلام نشده‌اند.

امکانات ایمنی و رفاهی ایکو ری‌را

در بخش تجهیزات رفاهی، ایکو ری‌را به امکانات مرسوم یک کراس‌اوور جمع‌وجور مجهز است. سیستم ورود و استارت بدون کلید، رادار نقطه کور، دوربین 360 درجه، سیستم کمک در حرکت در سربالایی و سرازیری، کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم چندرسانه‌ای با 9 بلندگو و نمایشگر 12 اینچی لمسی، سانروف، درب صندوق برقی، رینگ‌های آلیاژی 18 اینچی و کلاسترهای دیجیتال دوگانه از جمله تجهیزات کراس‌اوور ایران خودرو هستند.

همچنین بخوانید: ایکو ری‌را در نمایشگاه خودرو مشهد رونمایی شد؛ گام‌های نهایی کراس‌اوور ایران خودرو

ایران خودرو هنوز تصاویری را از کابین ریرا منتشر نکرده است. همچنین این خودرو هنوز قابل تست و بررسی توسط اصحاب رسانه نیست. بنابراین اظهار نظر در مورد کیفیت و نحوه عملکرد خودرو، هنوز زود است. همچنین قیمت ریرا هنوز از سوی ایران خودرو اعلام نشده است، با این حال انتظار داریم تا بهای این خودرو در محدوده رقبای آن قرار گیرد. ام وی ام X55 پرو، کی ام سی X5 و تیگارد X35 از جمله رقبای ایکو ری‌را به شمار می‌آیند.

source

توسط