حیدر آسیابی با تاکید بر رصد فعالیت‌های انتخاباتی در فضای مجازی گفت: افرادی که در قالب فعالیت‌های انتخاباتی، اقدامات مغایر امنیت ملی، مانند اختلاف و تفرقه افکنی قومی و مذهبی انجام دهند، شناسایی و تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.

وی افزود: تبلیغات انتخاباتی تا پیش از اعلام زمان رسمی آن، غیرقانونی است و امیدواریم کسانی که قرار است برای قانونگذاری در مجلس نامزد شوند، از هم اکنون التزام به قانون داشته باشند.

رییس کل دادگستری گلستان از تدوین کتابچه باید و نباید‌های تبلیغات انتخاباتی نامزد‌ها خبر داد و گفت: پس از اعلام احراز صلاحیت‌ها، در همایشی که با حضور همه نامزد‌ها برگزار می‌شود این کتابچه در اختیار ستاد‌های تبلیغاتی نامزد‌ها قرار می‌گیرد.

وی در بخشی از سخنان خود هم با اشاره به جنایت‌های متعدد جنگی و بین المللی رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: این جنایت‌ها ماهیت پلید این رژیم غاصب را آشکارتر کرد.

فعالیت‌های انتخاباتی در قالب کمک‌های خیریه جرم است

محمود اسپانلو دادستان مرکز استان گلستان هم در این جلسه گفت: بر اساس قانون هرگونه فعالیت‌های انتخاباتی در قالب کمک‌های خیریه جرم است.

وی افزود: دستگاه‌های نظارتی مکلف به رصد و گزارش این اقدامات به دادستان‌های شهرستان‌ها هستند.

دادستان مرکز استان گلستان تاکید کرد: افرادی که کاندیدا شده‌اند نمی‌توانند کمک‌های خیرخواهانه به مراکز عمومی، مدارس و هیات‌ها و مساجد داشته باشند.

وی افزود: همچنین بر اساس قانون انتخابات، تخریب کاندیداها، جرم عمومی است و برای پیگرد آن نیاز به شکایت خود فرد نیست و در صورت گزارش نهاد‌های نظارتی به دستگاه قضایی، اعلام جرم می‌کنیم.

سید علی مهاجر معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار گلستان هم گفت: سلامت انتخابات یکی از راهبرد‌های اصلی این حوزه و مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

وی افزود: ستاد امنیت انتخابات با نظر دستگاه‌های امنیتی و انتخاباتی در حال فعالیت است.

source

توسط