به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، درپی نزدیک به 20 روز جنایات ددمنشانه و وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه جمعی از نویسندگان، پژوهشگران و شاعران مسلمان ایرانی کشتار مردم مظلوم غزه در فلسطین اشغالی را توسط تروریست‌های صهیونیست با انتشار بیانیه‌ای محکوم کردند.

متن کامل بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیش از 75 سال است که صهیونیست‌های نژادپرست، به اشارۀ انگلیس، به ارض مقدس فلسطین تاختند و به زور ارعاب و قتل، مسلمانان مظلوم و صاحبان مرز و بوم قدس عزیز را از خانه‌ها و مزارعشان بیرون کردند و بساط نامشروع خود را گستردند.

فلسطینی اما، هیچ­گاه طوق بندگی نژادپرستان یهودی را بر گردن نپذیرفت. آواره شد اما فلسطینی ماند. زندگیش را از دست داد اما فلسطینی ماند. هزاران کشته داد اما فلسطینی ماند. مظلوم‌ ماند اما از غیرت مسلمانی‌اش دست نکشید.

وحالا،امروز، سربلند و سرافراز، مؤمن و مطمئن، نستوه و بغض در گلو، چنان پرچم پرافتخارش را در سرتاسر غزّه برافراشته و چنان هول و هراس بر دل دشمن انداخته، که از ترس روز انتقام، به زشت‌ترین اعمال غیر انسانی دست یازیده اند.

کشتن هزاران کودک و زن و مرد مظلوم،بمباران بیمارستان‌ها و مساجد و معابد و مدارس، قطع دسترسی به گذرگاه‌ها و تحمیل تشنگی و گرسنگی و درد و رنج و وحشت هزاران فلسطینی، از جمله ره آورد و سوغات مدعیان حقوق بشر است که در اختیار خودکامگان صهیونی قرار داده‌اند.

 و چنین است که امروز در اقصی نقاط جهان، صدای میلیون‌ها زن و مرد با شرف و آزادیخواه و انسان دوست را می‌شنویم که پرچم اعتراض بر اینظلم جهانی را به اهتزاز در آورده‌اند و فریاد مرگ بر اسرائیل و درود بر فلسطین سر داده‌اند. و زهی شرم بر دروغگویان مدعی حقوق بشر که این­گونه تخم نفاق پاشیده‌اند و این­گونه خرمن بیداد و ستم درو می‌کنند.

 اما یقین داریم که روزگار ذلت ستمگران فرا رسیده است. دیری نخواهد پایید که نفرین کودکان قطعه قطعه شده و کودکان مجروحی که چشمهای‌شان از ترس به گریه نشسته و قلب‌های کوچکشان در سینه به شماره افتاده استو یا رب یا رب می‌گویند،  عرش خدا را خواهد لرزاند. دیری نخواهد پایید که صدای محزون مادران و پدران فرزند از دست داده، ارکان کاخ‌های ستم صهیونیزم را زیر و رو خواهد کرد و دیری نخواهد پایید که لشکریان نصرت و فرشتگان انتقام الهی به یاری ستم دیدگان غزه خواهند شتافت،

چرا که یقین داریم: و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض ائمه و نجعلهم الوارثین

ما، جمعی از نویسندگان و پژوهشگران و شاعران مرز و بوم عزیز اسلامی ایران، به این وعدۀ الهی ایمان داریم و به تبعیّت از رهبر شجاع و آزادی‌خواهمان، لحظه لحظه‌­های فرمان جهاد، علیه ستمگران صهیونی را به انتظار ایستاده‌­ایم و یکصدا فریاد می‌­زنیم:

هم ایران، هم غزّه، هم لبنان                             این است رسم ایمان!

 3/08/1402

اسامی حامیان، به ترتیب حروف الفبا:

مهدی ارگانی، علی اکبر اشعری، محمدرضا اصلانی، داوود امیریان، مهدی امین فروغی، حامد انتظام، احمد برادری، علیرضا برازش، هدایت الله بهبودی، محسن پرویز، محمود پوروهاب، محمدتقی تقی‌پور، مریم جمشیدی، مصطفی جمشیدی، محسن چینی فروشان، حجت­‌الاسلام ­عبدالله حسن‌زاده آملی، محمد حمزه‌زاده، راضیۀ خادم الحسینی، هادی خورشاهیان، شمس‌­الدین ­رحمانی محمدمهدی رسولی، مجتبی رحماندوست، حمید ریاضی، مجید ریاضی، دکتر محمدحسن زورق، شهریار زمانی، مظفر سالاری، وجیهۀ سامانی، مرتضی سرهنگی، علیرضا سلطان­شاهی، دکتر محمدرضا سنگری، حجت الاسلام حسین سیدی، محمدرضا سهرابی نژاد، محمدرضا شرفی‌­خبوشان، اکبر صحرایی، فاطمه طارمی، سعید طاووسی، محمدعلی عباسی­‌اقدم، منصوره عرب خراسانی، احمد عربلو، فروغ علی­شاهرودی، مجید عمیق، حسین فتاحی، مهناز فتاحی، سعید فخرزاده، رسول فلاح‌پور، سعید فلاح‌پور، یوسف قوجق، مهدی کرد فیروزجایی، دکتر جواد کامور بخشایش، دکتر علیرضا کمری، محمدعلی کشاورز، حمیدگروگان، دکتر محمود گلزاری، حجت الاسلام تقی متقی، امیر مراد حاصل،دکتر حمید محمد قاسمی، جواد محقق، علی معینی، مجید ملا محمدی، دکتر علی موسوی گرمارودی، محسن مؤمنی، محمدرضا میرزایی، دکتر علیرضا میرزا محمد، محمد میرکیانی، دکتر مسلم ناصری،حبیبنظاری، محسننعماء،سیدسعیدهاشمی،حبیبیوسف‌زاده

انتهای پیام/

source

توسط