پلیس اسپانیا با همکاری آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون، «یوروپل»، یک شبکه فعال در زمینه سوء استفاده جنسی از زنان را در آلمریا کشف و منهدم کرد.

آگهی

قاچاقچیان با اغفال قربانیان اوکراینی با وعده‌های دروغین در خصوص مجوز اقامت و شغل در اسپانیا آن‌ها را فریب می‌دادند.

بنا به گزارش این نهاد انتظامی اتحادیه اروپا، در این عملیات که در ۲۴ مه انجام شده است، ۵ عضو این شبکه، از جمله یک اسپانیایی، دو روس و دو اوکراینی بازداشت شده‌اند.

در یورش نیروهای پلیس دو خودروی پران قیمت؛ پول نقد، تجهیزات الکترونیکی، قراردادهای کاری در بخش خدمات و سایر اسناد مرتبط با مکانی که قربانیان در آنجا مورد سوء‌استفاده جنسی قرار می‌گرفتند، کشف و ضبط شده است.

همچنین در این عملیات، ۱۵ قربانی که مورد سوءاستفاده جنسی توسط قاچاقچیان انسان قرار گرفته بودند، شناسایی شدند.

بنا به گزارش یوروپل، این گروه جنایتکار از سال ۲۰۲۰ تحت عنوان یک بنگاه کاریابی قربانیان خود را به‌صورت آنلاین انتخاب و جذب می‌کرد.

قاچاقچیان سپس از قربانیان خود که بیشتر زنان اوکراینی و بلاروسی بودند در یک روسپی‌خانه در آلمریا در اسپانیا سوءاستفاده جنسی می‌کردند.

سرکردگان اين شبکه با اغفال زنان از کشورهای مبدأ، آن‌ها را با ویزای توریستی وارد اسپانیا می‌کردند و این در حالی بود که به این گروه از زنان وعده کار قانونی در صنعت توریسم داده شده بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پس از آنکه جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ آغاز شد، به این گروه از زنان گفته شد که درخواست اقامت دهند.

این گروه جنایتکار با سوءاستفاده جنسی از تعداد زیادی از زنان که فریب آن‌ها را خورده بودند درآمدهای غیرقانونی هنگفتی به دست آورد.

قاچاقچیان برای کنترل زنانی که با هدف سوءاستفاده جنسی به اسپانیا منتقل شده بودند، آن‌ها را در سه خانه مستقر کرده بودند.

source

توسط postbin