به گزارش بولتن نیوز به نقل از مهر، مولانا سید کلب جواد نقوی، رئیس مجلس علمای هند در نهمین اجلاسیه مجاهدان در غربت که در مرکز اسلامی دهلی برگزار شد با ذکر حدیث پیامبر اکرم (ص) «ومن سمع رجلا ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم» (هر که بشنود مردی فریاد میزند مسلمانها به دادم برسید و جوابش نگوید، مسلمان نیست) به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین اشاره کرد و  دفاع از این ملت مظلوم را مصداق عمل به روایت پیامبر (ص) دانستند.

وی، جمهوری اسلامی ایران را بزرگترین مدافع مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی دانست و افزود: شهید رئیسی و شهید امیرعبداللهیان از مدافعان صادق و خالص مردم مظلوم فلسطین بودند. آنان همه ظرفیت‌های سیاسی را برای وحدت جهان اسلام در برابر دشمن صهیونیستی به کار گرفتند تا از درد و رنج اهالی غزه بکاهند و در نهایت در راه خدمت به مردم و دفاع از مظلومان به شهادت رسیدند.

وی در پایان از حضور حجت‌الاسلام و المسلمین صالحی و هیات همراه در این برنامه تقدیر و تشکر کرد.

کنفرانس «شهدای خدمت» در دهلی

حجت الاسلام و المسلمین احمد صالحی، مشاور رئیس جمهور نیز در این مراسم باشکوه ضمن قدردانی از ملت و دولت هند بابت ابراز همدردی و اعلام عزای عمومی وبرگزاری مراسم مختلف به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانشان، شهادت را پاداشی بزرگ برای تلاش‌های جهادی و خالصانه این عزیزان توصیف کرد.

وی تهجد شبانه، حسن خلق، مردمی بودن و تبعیت از رهبری را جزو ویژگی‌های بارز شهید جمهور برشمرد و افزود: تشییع باشکوه و حماسی شهدای خدمت و ابراز همدردی ملت‌های مختلف با ملت ایران، نشان داد که اگر فردی به مردم و مستضعفان صادقانه خدمت کند نزد آنان محبوب خواهد شد.

صالحی در پایان سخنانشان از مجلس علمای هند بابت همکاری در برگزاری نهمین اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت تقدیر و تشکر کرد.

کنفرانس «شهدای خدمت» در دهلی

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی پور، نماینده ولی فقیه در هندوستان از برگزاری این اجلاسیه و گرامیداشت شهدای خدمت قدردانی کرد و افزود: برگزاری این مراسم و ویژه برنامه‌های گذشته در تجلیل از شهدای خدمت در هند گویای میزان مودت و برادری دو ملت است.

وی وجود پر برکت مقام معظم رهبری (مدظله) را مایه آرامش کشور و عبور از گردنه‌های سخت و فتنه‌های پیچیده دانسته و بر ضرورت تبعیت از معظم له برای تداوم پیشرفت امت اسلامی تاکید کرد.

دکتر الهی، سفیر کشورمان در هند نیز از دولت و گروههای مردمی هند بابت گرامیداشت شهدای خدمت تشکر کرده و افزود: با برکت هوشیاری ملت ایران و هدایت‌های مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران امروز به قله‌های پیشرفت و استقرار دست یافته و علیرغم فقدان رئیس جمهور محبوب و مردمی، ان شاالله شنبه شاهد انتخاب رئیس جمهور جدید و استقرار دولت تازه نفس خواهیم بود.

کنفرانس «شهدای خدمت» در دهلی

در ادامه دکتر کلانتری، معاون فرهنگی وزیر علوم با ذکر دو اصل «ظلم نکردن و ظلم نپذیرفتن» و «یاور مظلوم و دشمن ظالم بودن» آن را راهبرد اصلی جمهوری اسلامی دانست و افزود: شهید رئیسی همین دو اصل را سرلوحه کار خود قرار داده و ضمن تلاش برای حفظ و تقویت استقلال کشور در برابر نظام سلطه و از ملت‌های مظلوم حمایت کرد.

در این مراسم تعدادی از شخصیتهای سیاسی و علمی فرهنگی هندوستان از جمله مولانا سید محسن تقوی، امام جمعه دهلی، آقایان روح‌الله و حنیفه جان، نمایندگان مجلس و مولانا سید کلب رشید رضوی، از علمای برجسته هند دیدگاه‌های خود را در مورد شهدای خدمت بیان کردند.

کنفرانس «شهدای خدمت» در دهلی

ایشان با یادآوری هفت دهه رنج ملت فلسطین به ویژه در چند ماه گذشته ناشی از هجوم ددمنشانه رژیم صهیونیستی، از ایستادگی ملت فلسطین تجلیل کردند.

سخنرانان هندی، جمهوری اسلامی ایران را محور وحدت جهان اسلام دانسته و از نقش مقام معظم رهبری در تحقق وحدت جهان اسلام در مقابل دشمنان تمجید کردند و از شهید رئیسی و همراهانشان به عنوان نمونه بارز تلاش صادقانه در راه پیروزی و سعادتمندی امت اسلام و آزادگان جهان یاد کردند.

در پایان مراسم به همت ستاد اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت از تعدادی از فرهیختگان و علمای شیعه و اهل سنت هند با اهدای لوح، تجلیل به عمل آمد.

source

توسط postbin